Portal
Środa - 26 czerwca 2019 Jana, Pauliny, Rudolfiny      "Radośc jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz większe kręgi". Adalbert Balling  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-01-10 W CPS "Dialog" odbędzie się dziś kolejna tura negocjacji podwyższenia zarobków dla nauczycieli

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbędzie się dziś kolejna tura negocjacji płacowych pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i pracowników oświaty.


Spotkanie będzie kontynuacją rozmów, które odbyły się na początku tygodnia. Minister edukacji Anna Zalewska przedstawiła wówczas projekt, zgodnie z którym wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli w 2019 r. wzrośnie od 121 do 166 zł. Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 1000 zł.


Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych zapowiedziały, że brak woli ze strony rządu do zwiększenia uposażeń nauczycieli i pracowników oświaty doprowadzi do strajku.


Oświatowa „Solidarność” dała rządowi czas do 15 lutego. Jej przewodniczący Ryszard Proksa wyraził nadzieję, że rząd podejmie refleksję w sprawie podwyżek.– Daliśmy czas rządzącym, żeby złożyli jakieś oferty czy podjęli negocjacje. Jeżeli do 15 lutego nie zobaczymy tego, to będziemy się zastanawiać nad formą protestu. Jest duże niezadowolenie w środowisku i też uważamy, że powinno to dać do myślenia rządzącym, że jednak przy takiej skali waloryzacji płac w innych branżach – z pominięciem oświaty – jest dość dużym błędem i należałoby jakąś refleksję podjąć – mówił Ryszard Proksa.Jeszcze dziś po spotkaniu z minister edukacji odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego ZNP. Z kolei jutro spotkają się władze FZZ.


Strajk mógłby rozpocząć się już w połowie marca. Do 2020 roku nauczyciele otrzymają podwyżki uposażeń w trzech transzach. Pensje pedagogów mają wrosnąć w sumie o blisko 16 proc.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł