Portal
Sobota - 21 wrzesnia 2019 Darii, Mateusza, Wawrzyńca     "Wiatr nigdy nie sprzyja temu, kto nie wie, dokąd iść" - przysłowie włoskie  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-06-13 Raport z działalności komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - do końca września

Do końca września komisja weryfikacyjna opracuje szczegółowy raport ze swojej działalności, który będzie przedstawiony Sejmowi. Poinformował o tym nowy przewodniczący komisji Sebastian Kaleta. Jak wyjaśnił, komisja przedstawi w dokumencie znaczną część działań śledczych.


Pokażemy między innymi szczegółowo proceder wyłudzania kamienic – zapowiedział na konferencji w Ministerstwie Sprawiedliwości przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.– W raporcie, który przedstawimy marszałkowi Sejmu, pokażemy znaczną część działań śledczych. Wszystkie te działania, które państwo obserwowaliście, były tylko wycinkiem w dążeniu do uzyskania odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało i jak można to odwrócić. Pokażemy szczegółowo sposoby wyłudzania kamienic i to, co się z nimi działo. Wiele z dokumentów nie było dotychczas prezentowanych opinii publicznej – wskazał Sebastian Kaleta.Na najbliższym posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta ma zaproponować kandydaturę Pawła Lisieckiego na stanowisko zastępcy przewodniczącego. Wyjaśnił, że komisja ma wakat na dwóch stanowiskach – członka komisji i zastępcy przewodniczącego komisji.


Nowy szef komisji podziękował jej byłemu szefowi Patrykowi Jakiemu za wykonanie – jak określił – wielkiej pracy w sprawie wyjaśnienia afer dotyczących reprywatyzacji. Wskazał, że dzięki pracy komisji została ujawniona „gigantyczna patologia, która miała miejsce jeszcze tak niedawno w mieście stołecznym”.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł