Portal
Sobota - 21 wrzesnia 2019 Darii, Mateusza, Wawrzyńca     "Wiatr nigdy nie sprzyja temu, kto nie wie, dokąd iść" - przysłowie włoskie  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-06-13 [TYLKO U NAS] Dr H. Karp: TV Trwam na początku dysponowała dwojakim kapitałem - naturalną potrzebą wśród odbiorców i wiarygodnością

Telewizja Trwam nie miała na początku specjalnej siły, wielkiego kapitału. Właściwie kapitał był dwojaki – naturalna potrzeba wśród odbiorców i siła wiarygodności. Było jasne, że nie stoją za tym jakieś niejasne pieniądze, źródła czy podmioty – powiedziała w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja medioznawca dr Hanna Karp.


Mija 16 lat, odkąd Telewizja Trwam prowadzi stałą emisję.– Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Jeśli chodzi o kontekst polityczny, to byliśmy wtedy po wyborach parlamentarnych, które wygrała lewica. W połowie kadencji rząd Leszka Millera podał się do dymisji. Kontynuował to Marek Belka. W mediach dominował jeden przekaz – liberalno-lewicowy. Nikt nie wyobrażał sobie, że coś może się zmienić – podkreśliła dr Hanna Karp.


– Telewizja Trwam nie miała na początku specjalnej siły, wielkiego kapitału. Właściwie kapitał był dwojaki – naturalna potrzeba wśród odbiorców i siła wiarygodności. Było jasne, że nie stoją za tym jakieś niejasne pieniądze, źródła czy podmioty – dodała.Niezmiennie znajdują się jednak osoby, które krytykują działalność Telewizji Trwam.– Prawdziwe imperia medialne to są te media, które mają 1-2 mld przychodu. Ta łatka jest przypięta już od 2002 roku. Wiąże się to z różnego rodzaju fałszowaniem danych, tworzeniu stereotypów. To, co w tej chwili oglądamy w kraju, to rodzaj jakiegoś bezbożnictwa – wskazała medioznawca.Cała rozmowa z dr. Hanną Karp w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł