Portal
Niedziela - 17 listopada 2019 Grzegorza, Salomei, Walerii      "Człowiek szuka miłości, bo w głebi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym". Jan Paweł II  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-06-26 Państwa UE nadal podzielone ws. wydatków na politykę spójności

Państwa Unii Europejskiej są nadal podzielone w sprawie wydatków na politykę spójności w nowym budżecie. Potwierdziło to wtorkowe posiedzenie unijnych ministrów w Luksemburgu. W jego trackie podsumowano stan negocjacji przed tym jak prezydencję w Radzie UE przejmie od Rumunii Finlandia.


Szereg krajów, w tym Polska, wyraziło niezadowolenie w sprawie propozycji budżetu na nową perspektywę finansową przedstawioną w zeszłym roku przez Komisję Europejską – powiedział szef resortu rozwoju Jerzy Kwieciński.– To stanowisko prezentowało szereg krajów, szczególnie naszego regionu. Uważają one, że z jednej strony mamy duże cięcia w polityce spójności, bo wynoszą one w nowej perspektywie finansowej (w tej propozycji Komisji Europejskiej) 10 proc. i nadal bardzo drastuczne cięcia dla niektórych krajów, w tym dla Polski. W naszym przypadku to 23 proc., ale jest 8 krajów unijnych, które mają cięcia między 20 a 24 proc. Uważamy, że jest to niesprawiedliwe, bo w tym samym czasie dokonujemy znacznych kroków w zbliżaniu się do UE i jesteśmy trochę karceni za nasz sukces – wskazał Jerzy Kwieciński.Minister Jerzy Kwieciński spodziewa się, że UE wypracuje porozumienie w sprawie całego budżetu na lata 2021-2027 dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, w czasie niemieckiej prezydencji.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł