Portal
Niedziela - 17 listopada 2019 Grzegorza, Salomei, Walerii      "Człowiek szuka miłości, bo w głebi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym". Jan Paweł II  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-06-26 Rozpoczęły się międzynarodowe kontrole przewozów z materiałami ADR

Rozpoczęły się międzynarodowe kontrole samochodów, które przewożą materiały niebezpieczne ADR. W akcji uczestniczą inspektorzy z całej Unii Europejskiej. Kontrole mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.


 Lista towarów niebezpiecznych przewożonych w Polsce jest dość długa mówi Anna Sokołowska-Olesik, śląski wojewódzki inspektor transportu drogowego.– Począwszy od materiałów ciekłych, zapalnych takich jak paliwa, poprzez gazy, różnego rodzaju materiały stałe. One są przewożone w bardzo różny sposób, w cysternach, w różnego rodzaju butlach i innych urządzeniach ciśnieniowych, w urządzeniach transportowych. Jak również w tzw. sztukach przesyłki – wskazuje.Kontrole samochodów, które przewożą materiały niebezpieczne prowadzi Polska Inspekcja Transportu Drogowego wspólnie z podobnymi instytucjami z krajów unijnych.– Przyjechali do nas przedstawiciele służb kontrolnych z ośmiu krajów. Są tutaj między innymi: Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Czechy – dodaje Anna Sokołowska-Olesik.Umowa europejska o przewozie towarów niebezpiecznych obowiązuje wszystkie służby kontrolne w całej Europie i jest taka sama. Współpraca unijnych inspektorów ma na celu naukę i wymianę doświadczeń.Mamy też różne doświadczenia, jeżeli chodzi o metody wykrywania tych naruszeń i nieprawidłowości. Ta wymiana doświadczeń jest naprawdę bardzo bogata, bardzo cenna i – co należy podkreślić – ona sprzyja wzrostowi bezpieczeństwa na drogach w całej Europie – mówi śląski wojewódzki inspektor transportu drogowego.Wśród najczęściej pojawiających się nieprawidłowości przy przewożeniu niebezpiecznych towarów pojawia się nieodpowiednie zabezpieczenie towaru czy nieprawidłowo wypełnione dokumenty.– Naruszenia się zdarzają np. pewnego rodzaju nieprawidłowości związane z niedomknięciem cysterny czy z oznakowaniem sztuk przesyłki – wskazuje Anna Sokołowska-Olesik.Za nieprawidłowe przewożenie materiałów niebezpiecznych grożą głównie kary administracyjne, które są przewidziane dla przewoźnika, czasem również dla nadawcy czy załadowcy tych towarów. Zdarzają się także mandaty dla kierowców.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł