Portal
Niedziela - 19 stycznia 2020 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-07-20 [TYLKO U NAS] St. bryg. P. Frątczak: To od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych

To od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych. Pamiętajmy o opiece nad dziećmi, nad młodocianymi i również pamiętajmy o tym, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w tych miejscach, gdzie są ratownicy – mówił st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Dla wielu Polaków wakacje kojarzą się z wypoczynkiem nad akwenami wodnymi. Niestety, jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, od czerwca utonęło 112 osób.– Okres wakacji to przede wszystkim okres wypoczynku nie tylko dzieci i młodzieży, ale również nas dorosłych. Niestety, w czwartek kolejne 3 tragedie – kolejne 3 osoby, które utonęły nad polskimi akwenami. Patrząc na naszą statystykę, od 1 czerwca to 112 osób, gdzie my wyjeżdżaliśmy, bo tonęły osoby i nie udało się ich uratować – zaznaczył st. bryg. Paweł Frątczak.Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że to przede wszystkim od nas zależy nasze bezpieczeństwo podczas wakacji.– To od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych. Pamiętajmy o opiece nad dziećmi, nad młodocianymi i również pamiętajmy o tym, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w tych miejscach, gdzie są ratownicy, gdzie jest możliwa kąpiel – nie ma zakazów, jest wywieszona flaga, która mówi o tym, że możemy bezpiecznie się kąpać. Również pamiętajmy o tym, żeby nie wchodzić do rzek, potoków – to są bardzo niebezpieczne miejsca – mówił rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP.St. bryg. Paweł Frątczak wskazał na kilka ważnych zasad, których powinniśmy przestrzegać, będąc nad wodą.– Nie wolno nam rozgrzanym wchodzić do wody, która zawsze ma niższą temperaturę niż otoczenie. Nawet najlepszy pływak może utonąć. Również pamiętajmy o tym, że kiedy spożywamy alkohol, nie wolno nam się kąpać. Oceniajmy swoje możliwości – nie odpływajmy zbyt daleko od brzegu – zaznaczył st. bryg. Paweł Frątczak.W wielu rejonach naszego kraju występują problemy z suszą, która sprzyja pożarom lasów i pól uprawnych. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP podkreślił, że zdecydowaną większość pożarów w lasach powodują ludzie.– W tym roku mamy już niechlubny rekord – prawie 7600 pożarów w ciągu roku. Dla porównania, w ubiegłym roku tych pożarów było ponad 8 tys., a przed nami jeszcze bardzo gorące miesiące letnie. (…) Niestety, nie ma pożarów bez winy człowieka – zdecydowaną większość pożarów w lasach powodują ludzie. Jak podają statystyki, na 10 pożarów w polskich lasach, do których wyjeżdżamy, 9 z nich powoduje człowiek – mówił gość „Aktualności dnia”.Całość rozmowy ze st. bryg. Pawłem Frątczakiem można odsłuchać [tutaj]. 


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 lipca 2019

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł