Portal
Niedziela - 19 stycznia 2020 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-07-20 Środowiska LGBT usiłują naciskać na samorządy

Uchwały anty-LGBT łamią prawo i powinny być uchylone – ocenia Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów.


Środowiska LGBT przygotowały ekspertyzę, w której wskazują, że takie uchwały naruszają m.in. konstytucję. Apelują też do wojewodów i wszystkich samorządów, by z niej korzystały nie dopuszczając do – jak to określiły – aktów wykluczenia osób związanych ze społecznością LGBT.


Dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris wskazuje z kolei, że środowiska LGBT próbują wprowadzić opinię publiczną w błąd.– Uchwały, o których mowa, nie są wymierzone w osoby identyfikujące się z grupami LGBT czy osoby o jakichkolwiek skłonnościach seksualnych. Te uchwały dotyczą sprzeciwu wobec ruchu ideologicznego LGBT, czyli pewnej ideologii politycznej, która podważa podstawowe zasady polskiego prawa rodzinnego i jednocześnie usiłuje powstrzymać wolną debatę dotyczącą problematyki ludzkiej seksualności. To jest sprzeciw wobec ruchu ideologicznego, a nie wobec jakiejkolwiek osoby – zaznacza dr Tymoteusz Zych.W ostatnich miesiącach uchwały anty-LGBT podjęło prawie 30 samorządów, m.in. województwa małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz 10 powiatów i 12 gmin.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 lipca 2019

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł