Portal
Niedziela - 19 stycznia 2020 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-07-21 [TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Chcemy dialogu w Unii Europejskiej

To dzięki Polsce Ursula von der Leyen została szefową Komisji Europejskiej i oczekujemy teraz lojalności. Oczekujemy tego, że to zostanie docenione, że będziemy po prostu wysłuchani. My nie chcemy nikomu niczego narzucać, chcemy tylko dialogu – mówił europoseł PiS Dominik Tarczyński w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Dominik Tarczyński odniósł się do sytuacji na polskiej scenie politycznej, a konkretnie do podzielenia się opozycji w ostatnim czasie.– Wszyscy zastanawiają się, dlaczego ta opozycja nie jest zjednoczona. Wszyscy pytają, co się stało, a ja odpowiadam – jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze – ocenił polityk.Grzegorz Schetyna pytany o program odpowiedział, że zostanie on przedstawiony po wyborach. Zdaniem gościa „Aktualności dnia” jest to niepoważne.– Jest to jakiś żart. Startują tylko i wyłącznie po to, aby pokazać, że jeszcze istnieją. Wiedzą o tym, że najprawdopodobniej te wybory przegrają i jest to, w mojej ocenie, postawa uciekająca. Podzielili się, bo PSL chce zdobyć 3 proc. i zdobyć zwrot z kampanii – uznał europoseł.Dominik Tarczyński podkreślił, że to dzięki Polsce w Unii Europejskiej mogą zagościć znów chrześcijańskie wartości.– Timmermans został odrzucony. Widzimy, co się stało, jeśli chodzi o panią Beatę Szydło – to było absolutnie nielojalne, antydemokratyczne, jeżeli chodzi o ustalenia grup politycznych. Ale spokojnie, ja jestem bardzo dobrze nastawiony, jeżeli chodzi o przyszłość, bo to jest pierwszy krok, który zrobiliśmy w Unii Europejskiej. Pierwszy krok, który pokazuje, że normalność może powrócić do tych instytucji. (…) To dzięki Polsce. Polska była tym języczkiem u wagi, który dał te dziewięć głosów przewagi, jeżeli chodzi o Ursulę von der Leyen i teraz my będziemy walczyć – wskazał europoseł PiS.Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że Polska oczekuje na lojalność i dialog w Unii Europejskiej po wyborze Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej.– To dzięki Polsce Ursula von der Leyen została szefową Komisji Europejskiej i oczekujemy teraz lojalności. Oczekujemy tego, że to zostanie docenione, że będziemy po prostu wysłuchani. My nie chcemy nikomu niczego narzucać, chcemy tylko dialogu – mówił. Całość rozmowy z Dominikiem Tarczyńskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 lipca 2019

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł