Portal
Sobota - 30 maja 2020 Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama      "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-09-21 Minister W. Woś: Nie będzie zgody Polski na automatyczny system przyjmowania imigrantów w UE

Prezydent Francji proponuje nowy, automatyczny system przyjmowania imigrantów w Unii Europejskiej. Zgody Polski na to nie będzie – podkreśla minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.


 


Prezydent Francji Emmanuel Macron twierdzi, że w Unii Europejskiej potrzebny jest nowy system przyjmowania imigrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym. System miałby automatycznie przydzielać uchodźców do krajów członkowskich tak, aby odciążyć państwo włoskie. Zdecydowanie sprzeciwia się temu Polska.– Wszystkie wszelkiego rodzaju przymusowe mechanizmy uważamy za niezgodne z prawem europejskim – zaznacza minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.Michał Woś tłumaczy, że dzięki Grupie Wyszehradzkiej i polskiej dyplomacji zmienia się polityka migracyjna Unii Europejskiej, w której odstępuje się od mechanizmu przymusowej relokacji. Działania prowadzone na Morzu Śródziemnym minister nazwał handlem ludźmi.– To jest jawna mafia handlarzy ludźmi. Ludzie, poświęcając majątek życia, próbują się przedostać do tego w ich opinii raju, czyli do Europy – wskazuje Michał Woś.Rzeczywistość jest zupełnie inna.– Na tym to polega, żeby tę łódeczkę puścić samopas z takim ryzykiem, że zatonie i z ryzykowaniem życia, żeby zgodnie z przepisami któryś z przepływających statków po prostu tych ludzi wyłowił – tłumaczy minister ds. pomocy humanitarnej.Dla polskiego rządu rozwiązaniem jest uszczelnienie granic, które musi iść w parze z pomocą na miejscu.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 21

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł