Portal
Poniedziałek - 3 sierpnia 2020 Augustyna, Kamelii, Lidii     "Kiedy mamy Boga w naszym życiu, nabiera ono sensu, wszystko zaś nabiera wartości i staje się owocne." - Matka Teresa z Kalkuty  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-01-14 Ambasador Marek Magierowski będzie reprezentował Polskę na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie

Polskę na Światowym Forum Holokaustu będzie reprezentował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski – poinformował wiceminister kultury Jarosław Sellin w Radiu Maryja podczas „Rozmów niedokończonych”. Polityk z zadowoleniem przyjął decyzję prezydenta Polski o rezygnacji z udziału w spotkaniu w Jerozolimie. Andrzej Duda nie mógłby tam zabrać głosu.


Wydarzenie współorganizuje fundacja, która jest kierowana przez osobę z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Podczas wydarzenia planowane są wystąpienia przedstawicieli Moskwy, Berlina czy Paryża.


Wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział na antenie Radia Maryja, że konieczna jest reprezentacja Polski w Jerozolimie, aby reagować na wypowiedzi władz Rosji.– Połowa ofiar Holokaustu to byli obywatele polscy i prezydent, który miał tam przyjechać, nie miałby prawa zabrać głosu? Dobrze, że go nie będzie, natomiast oczywiście będzie ambasador Polski w Izraelu pan Marek Magierowski, bo być trzeba chociażby po to, żeby móc szybko raportować i reagować na to, co się tam będzie mówiło. Będziemy mogli oczywiście zareagować w inny sposób niekoniecznie będąc tam na miejscu i zabierając głos jako głowa państwa i reagować na to co prawdopodobnie będzie tam wygadywał Putin, bo prawdopodobnie on się nastawia na całoroczny – w roku 2020 – spór o historię. Mamy przecież okrągłą rocznicę mordu w Katyniu i wojny z bolszewikami – powiedział wiceminister Jarosław Sellin.Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie odbędzie się 23 stycznia. Cztery dni później Polska organizuje obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Do naszego kraju przyjedzie ponad dwudziestu przywódców państw. Zaplanowano wystąpienie prezydenta Andrzej Dudy.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł