Portal
Poniedziałek - 3 sierpnia 2020 Augustyna, Kamelii, Lidii     "Kiedy mamy Boga w naszym życiu, nabiera ono sensu, wszystko zaś nabiera wartości i staje się owocne." - Matka Teresa z Kalkuty  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-01-15 Ruszył drugi nabór wniosków w rządowym programie ,,Mój Prąd"

W ramach programu „Mój Prąd” można otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż domowych instalacji fotowoltaicznych. Nabór prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


W ramach pierwszego naboru beneficjentom wypłacono blisko 132 mln złotych. Dzięki temu powstało ponad 27 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych.


W konferencji inaugurującej kolejny etap uczestniczył prezes Funduszu Piotr Woźny oraz minister klimatu Michał Kurtyka. Szef resortu poinformował, że w ciągu roku moc zainstalowana w fotowoltaice wzrosła o 175 procent.– Moc zainstalowana w tych źródłach fotowoltaicznych na 1 stycznia 2020 r. wyniosła 1299 MW, prawie 1300 MW fotowoltaiki, która w polskim systemie jest. To efekt niesłychanie dynamicznego wzrostu fotowoltaiki prosumenckiej w 2019 roku – 175 proc. wzrostu. To ogromny sukces, który program „Mój prąd” uruchomił. Mieliśmy miliard złotych. Mamy nieco mniej niż 90 proc. do wydania. Te pieniądze pozwolą na sfinansowanie w sumie 200 tys. instalacji fotowoltaicznych, które mogą rocznie wygenerować do 1 TWh zielonej energii – powiedział minister Michał Kurtyka.Prezes Funduszu Ochrony Środowiska Piotr Woźny ocenił, że do końca drugiego naboru dofinansowanie wyniesie 600 mln złotych. Poinformował również o nowej stronie internetowej dedykowanej programowi „Mój Prąd”.


Wnioski można składać do 18 grudnia bieżącego roku. Dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów zakupu i montażu instalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł