Portal
Środa - 26 lutego 2020 Bogumiła, Eweliny, Mirosława      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-02-15 R. Telus: Koncepcja przedstawiona przez komisarza J. Wojciechowskiego jest dobra dla polskiego i europejskiego rolnictwa

Szef sejmowej komisji rolnictwa poseł Robert Telus z zadowoleniem przyjął strategię dla rolnictwa przedstawioną w Parlamencie Europejskim.


Chodzi o koncepcje nazwaną od „Od pola do stołu”. Główne kierunki tego podejścia zostały już wskazane w tzw. Europejskim Zielonym Ładzie.  O zmianach, jakie czekają gospodarzy, mówił europosłom unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.


Strategia ma polegać na znaczącym ograniczeniu stosowania chemicznych pestycydów, nawozów oraz antybiotyków, a także przestawieniu produkcji na ekologiczne tory.


Poseł Robert Telus zauważa, że polscy rolnicy produkują dziś zdrową żywność. W jego ocenie strategia daje szanse dla naszych gospodarzy.Cała ta polityka, którą w tym momencie przedstawił komisarz Wojciechowski, ta, o której mówię – o Zielonym Ładzie – i ta, o której mówię – o skróceniu drogi ,,od pola do stołu” – jest polityką dobrą dla polskiego rolnictwa i oczywiście dla unijnego rolnictwa. Dlaczego dla unijnego rolnictwa? Dlatego, że w tej chwili jest trend, albo moda, albo większa świadomość Europejczyków i sięgają po produkty dobrej jakości, a produkty dobrej jakości to Zielony Ład, a Zielony Ład i skrócenie drogi ,,od pola do stołu” to polskie rolnictwo – wskazuje poseł Robert Telus.Żywność dla 450 mln obywateli UE zapewnia dziś niespełna 10 mln rolników. UE wydaje na wspieranie rolnictwa znaczną część budżetu. Z środków korzystają także nasi gospodarze.


Nad strategią „Od pola do stołu” pracuje jeszcze Komisja Europejska. Więcej szczegółów mamy poznać po koniec marca.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł