Portal
Sobota - 30 maja 2020 Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama      "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-04-08 Przesłanie nadziei Ojca Świętego Franciszka

„Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas” –  wskazał papież Franciszek. Ojciec Święty skierował do nas wszystkich przesłanie pełne nadziei.


Ojciec Święty za pomocą internetu wygłosił słowa otuchy do wszystkich wiernych. W obliczu pandemii łączył się w bólu z młodzieżą, ze służbą zdrowia, z więźniami, z osobami starszymi, chorymi i samotnymi, z rodzinami, które straciły bliskich z powodu koronawirusa.– Apostoł Paweł mówi: „Za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał”. W zmartwychwstałym Jezusie życie zwyciężyło śmierć. Ta wiara paschalna żywi naszą nadzieję. Teraz chciałbym się nią z wami podzielić. Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, w końcu uwolnieni od zła i od tej pandemii. Jest to nadzieja, a nadzieja nie zawodzi. To nie jest iluzja, to jest nadzieja – akcentował Ojciec Święty Franciszek.Papież zachęcił również, by w tym trudnym czasie, nie zamykać się na innych. Na tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy.– Postarajmy się, jeśli możemy, jak najlepiej wykorzystać ten czas. Bądźmy hojni, pomagajmy potrzebującym w naszej okolicy. Poszukajmy przez telefon lub sieć społecznościową osoby najbardziej samotnej. Módlmy się do Pana za tych, którzy są poddawani próbie we Włoszech i na świecie. Nawet jeśli jesteśmy odizolowani, myśl i duch mogą iść daleko z twórczością miłości. Tego dzisiaj potrzebujemy: kreatywnej miłości – podkreślał Ojciec Święty.Papież Franciszek poprosił również wiernych, aby każdego dnia modlili się do Boga o ustanie pandemii i oddalenie zła.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 7 kwietnia 2020

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł