Portal
Środa - 8 lipca 2020 Arnolda, Edgara, Elżbiety       
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-05-29 Prezydent A. Duda: Trzeba dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że trzeba dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego. Na wspólnej konferencji prezydent i premier nawiązywali do nowej propozycji budżetu unijnego, którą przedstawiła wczoraj Komisja Europejska.


Andrzej Duda wskazał, że kryzys, który nadchodzi jako efekt epidemii koronawirusa, jest kryzysem porównywalnym z największymi. Zaznaczył, że inwestycje są tą drogą, która może nas z niego wyprowadzić.


Prezydent podkreślił też, że Europa na nowo powinna się stać wielkim warsztatem produkcyjnym.– Powinniśmy wrócić do produkcji, której bardzo często Europa już dawno zaniechała, która została wyprowadzona gdzieś poprzez politykę obcinania kosztów daleko, daleko na Wschód. Gdzieś do dalekiej Azji czy w inne miejsca. To w dobie koronawirusa spowodowało bardzo często rwanie się łańcuchów dostaw, brak możliwości uzyskania różnego rodzaju komponentów niezbędnych do produkowania ważnych urządzeń, ważnych materiałów, które w dobie koronawirusa okazały się na wagę złota, a były po prostu przez to niedostępne – powiedział Andrzej Duda.  Premier Mateusz Morawieki zwracał z kolei uwagę, że Fundusz Odbudowy to wielki impuls finansowy.– Fundusz Obudowy w połączeniu z Funduszem Wieloletnich Ram Finansowych, czyli z budżetem Unii Europejskiej to bardzo duża nowa inicjatywa. To wielki impuls finansowy, który da perspektywę rozwoju gospodarczego Europie, a w tym przede wszystkim również Polsce, jakiej do tej pory nie widzieliśmy – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Z propozycji przedstawionych KE wynika, że budżet UE na lata 2021-2027 ma wynosić 1,1 bln euro.Dodatkowy element to wynoszący 750 mld euro instrument na rzecz odbudowy gospodarczej, na który miałyby się składać kredyty i granty. 63,8 mld euro z tej kwoty ma trafić do Polski.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 28

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł