Portal
Środa - 8 lipca 2020 Arnolda, Edgara, Elżbiety       
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-05-30 W najbliższych miesiącach możliwe badanie przesiewowe społeczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Być może w najbliższych miesiącach w naszym kraju w związku z pandemią Covid-19 przeprowadzone będzie badanie przesiewowe społeczeństwa. Celem będzie sprawdzenie, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem.


O tym, że planowane jest takie badanie, poinformował dziś na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.


Decyzja w tej sprawie – jak wskazał – ma zapaść w najbliższych tygodniach. Polska ma już do tego zakupione testy serologiczne. Resort zdrowia nie wyklucza także badania testami antygenowymi – powiedział Wojciech Andrusiewicz.– Jest też duża liczba osób niezdiagnozowanych – ona jest w każdym społeczeństwie. Osoby, które przechodzą bezobjawowo Covid-19 często nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem, bo tych objawów nie ma. Wiec zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe po to, żeby choćby przeanalizować ilość możliwych zakażeń i ilość transmisji w społeczeństwie, które były zakażeniami bezobjawowymi, na pewno jest wskazana. Stąd też mamy zakupione testy serologiczne. Nie wykluczamy też zrobienia testów testami antygenowymi – decyzja jeszcze nie została podjęta – po to, żeby populacyjnie sprawdzić ile osób, koronawirus dotknął, ile osób było bezobjawowych, ile osób na dzisiaj ma przeciwciała – zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.        W Polsce liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi obecnie 22 964. Przed południem resort zdrowia poinformował o nowych 141 zakażeniach. Podał też, że z powodu Covid-19 zmarło kolejne 5 osób. Łączna liczna zgonów z powodu wirusa wynosi w naszym kraju 1 043 osoby.RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 29

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł