Portal
Wtorek - 24 listopada 2020 Emmy, Flory, Romana      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-08-02 R. Trzaskowski: Wywieszenie na figurze Chrystusa w Warszawie tęczowej flagi było niepotrzebną prowokacją

Rafał Trzaskowski zabrał głos ws. profanacji figury Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie. Prezydent stolicy we wpisie na Facebooku ocenił, że wywieszenie na niej tęczowej flagi było ,,niepotrzebną prowokacją”.


Rafał Trzaskowski napisał, że może ona ,,naruszać uczucia religijne wielu osób”. Zaapelował przy tym o szacunek dla uczuć, poglądów, wyznania i opinii, który powinien dotyczyć też symboli religijnych i patriotycznych.,,Wymagajmy okazywania szacunku i sami okazujmy go wszystkim” – czytamy w jego wpisie.Odcięcia się władz Warszawy od aktów profanacji, jakich dopuścili się w stolicy aktywiści LGBT, domagało się m.in. Centrum Życia i Rodziny. Fundacja zaapelowała też do Rafała Trzaskowskiego, by wycofał swój podpis spod „Deklaracji LGBT+”, o czym mówił jej prezes, Paweł Ozdoba.– W petycji do prezydenta Trzaskowskiego domagamy się od niego wycofania podpisu spod >>Deklaracji LGBT+<<, który złożył w zeszłym roku. Uważamy, że sprzyjanie ruchom LGBT i podpis pod tą deklaracją umożliwia środowiskom ideologii tęczowej bardzo radykale działanie w Warszawie. Obawiamy się, że aktywiści LGBT tym samym czują się bezkarni i mogą profanować święte dla Polaków miejsca i symbole, jakimi są pomniki historyczne nawiązujące do polskiej tradycji, polskiej przeszłości. Są nimi pomnik Wincentego Witosa, pomnik Józefa Piłsudskiego czy warszawska syrenka (symbol Warszawy) i przede wszystkim figura Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu – podkreślił Paweł Ozdoba.


https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1288587547959009285Apel do władz Warszawy można podpisać na stronie doschomoagresji.pl. [tutaj]. Petycja została przygotowana przez Centrum Życia i Rodziny.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł