Portal
Sobota - 19 wrzesnia 2020 Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-08-03 Prezydent A. Duda: Rodzina jest fundamentem rozwoju

Rodzina jest dla Polski, Europy i świata fundamentem rozwoju – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”.


Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec rodzin wielodzietnych. To niezwykle ważne z punktu widzenia państwowego, bo rodzina to fundament państwa – mówił Andrzej Duda.– Zwłaszcza takich, w których jest więcej dzieci, w których rodzice decydują się ponosić w większym stopniu trud wychowawczy. Podchodzę do tych rodzin z ogromnym szacunkiem – akcentował prezydent.Gdyby w rodzinach nie było dzieci, nie byłoby następnych pokoleń – kontynuował prezydent, który zachęcał młodych małżonków do podjęcia decyzji o posiadaniu potomstwa.– Chciałbym, by przede wszystkim młodzi ludzie w Polsce mieli odwagę mieć dzieci, nie bali się brać na siebie tej odpowiedzialności, żeby je wychowywali i żeby przekazywali swoim dzieciom naszą tradycję, kulturę, to co tak ogromnie ważne, co narodowo i państwowotwórcze – mówił.Wyrazem wdzięczności państwa polskiego są programy społeczne, kierowane właśnie do rodzin. Mowa tu np. o programie „500 plus”, czy o „wyprawce szkolnej”.– Poprawiło to byt bardzo wielu rodzin, poprawiło to w szczególności los i możliwości rozwojowe wielu dzieci w Polsce, ogromnie się z tego cieszę – podkreślił prezydent.Szczególne podziękowania dla prezydenta Andrzeja Dudy złożyła prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy plus” Joanna Krupska.– Za to, co Pan dla rodzin robi, za to, jak Pan mówi o rodzinie za to, że buduje Pan świadomość jak, ważne są rodziny, szczęśliwe, trwałe, wychowujące dzieci – podkreśliła prezes.Prezydent otrzymał nagrodę przyjaciel dużych rodzin.


Głos zabrała także prezes Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin Regina Maroncelli.– Od 2004 dajemy głos rodzinom przynajmniej z trójką dzieci. Są być może niewidoczne, ale stanowią 13 proc. wszystkich rodzin w Europie. Niemal 1/3 europejskich dzieci żyje w dużych rodzinach – powiedziała.Także w Polsce coraz więcej rodzin, to rodziny wielodzietne.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł