Portal
Czwartek - 26 listopada 2020 Leona, Leonarda, Lesławy      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-10-29 Prawie 3,8 tys. wolontariuszy zgłosiło się do akcji ,,Wspieraj seniora"

Blisko trzy tysiące ośmiuset wolontariuszy zadeklarowało chęć pomocy seniorom w ramach akcji „Wspieraj seniora”. Zarejestrowano już 5404 zgłoszeń.


Rząd apeluje do seniorów, aby pozostali w mieszkaniach. Ma to związek z drugą falą pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w naszym kraju ponad 18 tys. nowych zakażeń. Zmarło ponad 200 osób.


Od soboty dzięki darmowej infolinii osoby powyżej 70. roku życia uzyskają pomoc w czasie pandemii. O tym, na jaką pomoc mogą liczyć seniorzy mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.– W ramach programu została uruchomiona specjalnie dedykowana infolinia dla seniorów pod numerem 22 505 11 11. Każdy senior może poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, m.in. w zrobieniu zakupów. Konsultant pracujący na infolinii pobierze wszelkie potrzebne informacje i przekaże je do ośrodka pomocy rodzinie w danej gminie. Wówczas osoba z tego ośrodka skontaktuje się jeszcze raz z seniorem, poprosi o weryfikację zgłoszenia i pomoże w organizacji zlecenia – wyjaśnia Adrian Mól.Dostarczenie zakupów nie przysługuje jednak osobie, która korzysta z usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.


Poza ośrodkami pomocy społecznej w akcję zaangażowani są wolontariusze, organizacje pozarządowe, Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.


Ministerstwo rodziny przeznaczyło na program 100 mln złotych. Kwota ta może zostać zwiększona.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 28

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł