Portal
Czwartek - 26 listopada 2020 Leona, Leonarda, Lesławy      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-10-30 Sejm przegłosował nowelizację ustawy covidowej

Sejm przegłosował nowelizację ustawy covidowej. Nie będzie stuprocentowego dodatku dla wszystkich pracowników medycznych.


Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy covidowej naprawia błąd, który dzień wcześniej został przegłosowany przez izbę. Chodzi o senacką poprawkę, wedle której stuprocentowy dodatek do wynagrodzenia mieliby otrzymać wszyscy pracownicy służby zdrowia.


Znowelizowana późnym wieczorem ustawa zakłada, że dodatek będzie przysługiwać tylko tym, którzy specjalnie zostaną oddelegowani do walki z epidemią. Zmiana wywołała burzliwą dyskusję w Sejmie. Lewica oskarżyła partię rządzącą o okradanie obywateli. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński, wskazał, że rozwiązanie Senatu kosztowałoby 40 miliardów złotych. To oznaczałoby załamanie finansów publicznych. Ponadto, jak zaznaczył, nie można w ten sam sposób premiować lekarzy, którzy udzielają teleporad i medyków, którzy każdego dnia mają bezpośredni kontakt z zakażonymi.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 29

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł