Portal
Czwartek - 26 listopada 2020 Leona, Leonarda, Lesławy      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-10-31 Kryzys wychowania

To, że w protestach popierających tzw. aborcję na życzenie uczestniczy tylu młodych, świadczy o kryzysie wychowania, kryzysie w szkołach i na uniwersytetach – zaalarmował Założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.


Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że protesty, do jakich dochodzi na ulicach, i udział w nich ludzi młodych – pokazują kryzys wychowania. Nie sprostały tutaj szkoły i uniwersytety, mamy kryzys katechezy – zaalarmował o. dr Tadeusz Rydzyk.– Zaniedbania w edukacji, w wychowaniu. Szkoła i uniwersytety powinny nie tylko dawać wiedzę, ale powinny wychowywać. Niestety tego nie ma. Ale jak może wychowywać szkoła, uniwersytet, kiedy tam są ludzie zanurzeni całą swoją osobowością w ideologię marksistowską? – pytał Założyciel Radia Maryja.Przypomniał, że resort edukacji powinien bardziej zdecydowanie reagować choćby w przypadku organizowanych w szkołach tzw. tęczowych piątków.– I cicho bądźmy na to gender, na te tęczowe piątki i wszystko razem. Jak to cicho?! Trzeba zrobić porządek, trzeba wychowywać, a nie gorszyć! – mówił kapłan.o. Tadeusz Rydzyk wskazał, że wciąż potrzebna jest reforma uniwersytetów. Wiele razy powtarzały to Radio Maryja i Telewizja Trwam, także wtedy, gdy swoje zmiany na uczelniach wyższych forsował obecny obóz władzy – przypomniał dyrektor toruńskiej rozgłośni.– Mamy oddawać życie za partię? Nie! My możemy oddać życie za Chrystusa, a nie za partię. Trzeba dialogu, rozmowy – podsumował Założyciel Radia Maryja.Dyrektor katolickiej rozgłośni mówił o potrzebie służby Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. Zachęcał też katechetów, by szukali nowych sposobów dotarcia do młodych.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 30

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł