Portal
Czwartek - 26 listopada 2020 Leona, Leonarda, Lesławy      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-11-22 Trwa budowa szpitali tymczasowych

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem to poważne wyzwanie dla służby zdrowia. Wsparciem dla systemu ochrony zdrowia mają być szpitale tymczasowe.


W województwie lubelskim szpital tymczasowy powstaje w obiektach Targów Lublin.– Przewidujemy uruchomienie szpitala tymczasowego na przełomie listopada i grudnia, jeżeli nie będzie żadnych zacięć po drodze – powiedział Lech Sprawka, wojewoda lubelski.W województwie kujawsko-pomorskim szpitale tymczasowe będą w Radziejowie i Ciechocinku.– Włączenie szpitala w Radziejowie i kolejnych miejsc jest jakby naturalne, automatyczne i jesteśmy na to przygotowani. Natomiast jeżeli chodzi o Ciechocinek, będziemy obserwować sytuację w najbliższych dniach oraz tygodniach i stopniowo włączać szpital do funkcjonowania – poinformował Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.Szpitale tymczasowe to reakcja na drugą falę COVID-19. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 22 tys. 464 zakażonych. Zmarło aż 626 osób. W szpitalach jest ponad 22 tys. pacjentów. 2135 jest pod respiratorem. Także dzisiaj z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego z przyczyn zdrowotnych zrezygnował Jarosław Pinkas.– Decyzje o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnienie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe – podkreślił.Obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego będzie wykonywał dotychczasowy zastępca szefa inspekcji – Krzysztof Saczka. Jutro zostanie przedstawiony plan dalszej walki z pandemią.– W sobotę przed południem odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Zostaną na niej przedstawione kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19 – napisał na Twitterze Piotr Muller, rzecznik rządu.Medialne doniesienia wskazują, że może dojść do zniesienia części obostrzeń, głównie tych dotykających sklepów meblowych i gastronomi.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 20

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł