Portal
Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-11-25 Powstanie specjalna witryna z wynikami testów dot. koronawirusa

W najbliższych dniach powstanie specjalna witryna o zakażeniach koronawirusem. Będą tam na bieżąco publikowane wszystkie wyniki testów – zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To, jak dodał, poprawi sprawozdawczość i pokaże wiarygodność danych.


W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się sygnały o rozbieżnościach w danych o liczbie zakażeń COVID-19. Sytuacja została zbadana – powiedział Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki głównego inspektora sanitarnego.– Wykryliśmy, że na dzień dzisiejszy mamy rozbieżności w skali kraju na poziomie około 22 tys. Te dane oczywiście w żaden sposób nie przekładają się na sytuację epidemiologiczną, na sytuację dotyczącą podejmowania określonych decyzji, gdyż są z długiego okresu – wyjaśnił Krzysztof Saczka.


Aby uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji, resort zdrowia zapowiada zmiany.


– Od jutra lub pojutrze wprowadzamy specjalną witrynę, na której będziemy publikowali wszystkie wyniki pojawiające się w powiatach, województwach. Będziecie mieli Państwo do nich  nieograniczony dostęp. Chcemy, aby nie było żadnych wątpliwości, że któreś dane przychodzą wcześniej, któreś przychodzą później – poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.Ta nowa metoda prezentowania wyników będzie opierała się głównie na systemie EWP, do którego na bieżąco będą wprowadzane wyniki – dodał Krzysztof Saczka.– Te wprowadzania mają się odbywać w terminie maksymalnie do 48 godzin, w związku z czym został wypracowany odpowiedni interface umożliwiający w bardzo łatwy sposób raportowanie przez laboratoria tych wyników – wskazał.Pełniący obowiązki głównego inspektora sanitarnego podkreślił, że w stosunku do osób, w przypadku których wystąpiły zaniechania i nieprawidłowości – zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 23 listopada 2020

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł