Portal
Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-11-26 Świąteczna zbiórka żywności

Już po raz 24. odbywa się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. W akcję włącza się para prezydencka, która zachęca wszystkich do pomocy osobom potrzebującym. Zbiórka potrwa do soboty.


Akcja organizowana jest dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem. Wsparcie, jakie możemy udzielić w czasie pandemii osobom potrzebującym, jest bardzo ważne.Obostrzenia sanitarne sprawiają, że zbiórki w sklepach odbędą się bez wolontariuszy. Zwróćmy jednak uwagę na kosze, które są w ponad 2 tysiącach sklepów, w 537 miejscowościach w całej Polsce. Możemy składać do nich produkty takie jak olej, mąka, makaron, kasza, konserwy, słodycze i inne produkty o długim okresie ważności – wyjaśniają prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą.Zakupy można zrobić także w charytatywnym sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl. „Powinniśmy łączyć się w działaniu, dla dobra wspólnego” – podkreśla para prezydencka.– Szanowni Państwo, w okresie świątecznym chcemy być blisko, razem. Choć w tym roku ta bliskość jest ograniczona, nadal możemy, a powiem więcej – powinniśmy dzielić się dobrem. Przede wszystkim z najbliższymi i przyjaciółmi, ale też z nieznajomymi, z tymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne. Sprawmy, aby nadchodzące święta, mimo wszystkich przeciwności, pełne były naszej tradycyjnej Bożonarodzeniowej atmosfery – mówi para prezydencka.Zbiórka potrwa do najbliższej soboty.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 25 listopada 2020

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł