Portal
Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2021-01-14 Cyfrowe archiwum Instytutu Pileckiego

Instytut Pileckiego uruchomił cyfrowe archiwum. To ogromna skarbnica wiedzy o Polakach i losach naszego kraju w XX wieku.


Instytut zgromadził ponad milion stron dokumentów dotyczących losów Polski. To szczegółowa dokumentacja zbrodni dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego. W archiwum znalazły się nie tylko dokumenty, ale także 372 filmy i ponad 300 fotografii. Zbiory są cały czas rozbudowywane.– Naszą wielką ambicją jest stworzenie prestiżowego ośrodka naukowego podejmującego ważne tematy i dostarczającego wiedzę wysokiej jakości, która pozwoli nam wchodzić w swobodną i odważną dyskusję z badaczami z całego świata. Nie da się tego osiągnąć bez nowoczesnego archiwum – podkreślił dr Wojciech Kozłowski, dyrektor Instytutu Pileckiego.Zgromadzone materiały źródłowe pochodzą z archiwów polskich, amerykańskich, brytyjskich i niemieckich. Mają ułatwić pracę dziennikarzy, studentów i naukowców oraz pasjonatów historii z całego świata. Archiwa są dostępne w Warszawie, a także w oddziale Instytutu Pileckiego w Berlinie.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł