Portal
Wtorek - 18 stycznia 2022 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2021-11-28 Licytacje komornicze przez internet

Od teraz można prowadzić licytacje komornicze za pomocą specjalnego portalu internetowego. To wynik reformy i informatyzacji egzekucji komorniczych.


E-licytacje komornicze nieruchomości to wynik reformy funkcjonowania działalności komorników prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.– Wyciągnęliśmy z zapaści system egzekucji komorniczej na wielu obszarach. Od likwidowania patologii poprzez zwiększoną skuteczność egzekucji i potężne zmiany technologiczne – wskazał Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.Od 2013 roku skuteczność działalności komorniczej wzrosła o ponad 8 proc. i dziś wynosi już 18,6 procent. Jednym z elementów informatyzacji egzekucji jest właśnie możliwość e-licytacji.– E-licytacji, czyli portalu, w którym będzie można po prostu, tak jak w serwisach aukcyjnych, oglądać co komornik ma do zaoferowania, licytować – mówił wiceminister.Najnowszą funkcją portalu jest licytacja nieruchomości. Aktualnie na portalu można zalicytować 46 nieruchomości i ok. 230 ruchomości – poinformował polityk.– Jakie są zalety tego systemu? Przede wszystkim pełna transparentność. (…) Licytacja publiczna poprzez ofertę w portalu aukcyjnym – ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach bardziej transparentną procedurę – zaznaczył Sebastian Kaleta.To także wyższe kwoty licytacji.– Jeśli będzie większe zainteresowanie tymi licytacjami, kwoty generowane poprzez licytacje z pewnością będą wyższe niż dotychczas, co jest korzystne zarówno dla wierzyciela, jak i dłużnika, który chce się uwolnić od zobowiązań, które są źródłem tego postępowania egzekucyjnego – powiedział wiceminister.E-licytacje są dostępne od 6 listopada na portalu e-licytacje.komornik.pl.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł