Portal
Wtorek - 18 stycznia 2022 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2021-11-29 Trwa nabór wniosków na dopłaty do zakupu e-pojazdów

Ruszył nabór wniosków na dopłaty do zakupu e-pojazdów. O środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą się ubiegać m.in. samorządy i organizacje. Rozpoczynający się nabór stanowi ostatni komponent programu „Mój elektryk”, którego budżet to 700 mln zł. Wsparcie polega na częściowej refundacji kosztu zakupu zeroemisyjnego auta do kwot określonych w programie. Dofinansowanie obejmie samochody osobowe oraz dostawcze, a także pojazdy kategorii L.


O wysokości dotacji dla poszczególnych pojazdów mówił wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Artur Lorkowski.– Jeżeli chodzi o samochody osobowe, to podstawowa stawka wsparcia wynosi 18 750 złotych. Jeśli samorząd, przedsiębiorca lub inna organizacja zadeklaruje określony roczny przebieg w wysokości 15 tys. kilometrów, wówczas wsparcie rośnie do 27 tysięcy złotych. Analogiczna sytuacja jest w przypadku pojazdów dostawczych. Podstawowa stawka wsparcia wynosi 50 tys. zł, a jeśli zostanie zadeklarowany określony przebieg, wówczas wsparcie może wzrosnąć do 70 tys. zł, jednak nie więcej niż 30 proc. wartości pojazdu – powiedział Artur Lorkowski.Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 września 2025 r., o ile wcześniej nie wyczerpie się budżet. Dofinansowaniem mogą być objęte tylko fabrycznie nowe pojazdy lub zakupione i zarejestrowane przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km.


Wcześniej Narodowy Fundusz uruchomił dotacje dla osób fizycznych na zakup aut osobowych, a także do leasingu oraz najmu długookresowego.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


 

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł