Portal
Wtorek - 18 stycznia 2022 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2022-01-15 Blisko miliard złotych wydano na sprzęt elektroniczny dla szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Na program Laboratoria Przyszłości wydano już blisko miliard złotych. Dzięki temu do szkół trafia nowoczesny sprzęt elektroniczny.


Do udziału w programie w ciągu trzech miesięcy zwróciło się blisko 100 proc. placówek samorządowych, tj. 12 tysięcy szkół, w których uczy się łącznie 3 miliony dzieci.Pełnomocnik ministra edukacji ds. transformacji cyfrowej, Justyna Orłowska, zwróciła uwagę, że program okazał się sukcesem. W tym kontekście przypomniała, że rząd PO-PSL przez trzy lata realizował program Cyfrowa Polska, który dotarł do 1,4 proc. szkół.


Justyna Orłowska zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości resort edukacji planuje rozszerzenie wsparcia na placówki niepubliczne oraz zagraniczne.– Obiecujemy w imieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki, ministra Przemysława Czarnka, że nie poprzestaniemy na unowocześnianiu polskiej edukacji, polskich szkół. Będziemy dalej to realizować. Dlaczego to jest tak bardzo ważne? Szanowni Państwo, Laboratoria Przyszłości mają za zadanie przygotowywać nas, naszą młodzież to realizacji, do podnoszenia kompetencji przyszłości, czyli przygotowania do tych zawodów, których tak naprawdę my dzisiaj nie znamy, a już musimy się do nich przygotowywać. Los Polski, los naszego kraju zależy od tego, jak polska szkoła będzie przygotowywała do tych kompetencji przyszłości, zawodów przyszłości – zaznaczyła Justyna Orłowska.Program Laboratoria Przyszłości jest realizowany w ramach Polskiego Ładu. Szkoły, które otrzymały środki, mogą zakupić wyposażenie w postaci m.in. drukarek 3D, mikrokontrolerów, sprzętu do nagrywania audio i video oraz lutownic z akcesoriami.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł