Portal
Niedziela - 3 lipca 2022 Anatola, Jacka, Mirosławy      "Śmiech jest dla człowieka tym, czym dla zegarka nakręcanie go". Arthur Schopenhauer  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2022-06-24 Przedstawiciele administracji publicznej i służby apelują o odpowiedzialność w czasie wakacyjnych urlopów

O podstawowych zasadach bezpieczeństwa mówiono na konferencji „Bezpieczne wakacje” w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas podróży na miejsce wypoczynku oraz nad wodą, gdzie co roku dochodzi do setek utonięć.


O bezpieczeństwo urlopowiczów zadbają m.in. policja, straż pożarna, inspekcja transportu drogowego, ratownicy wodni oraz sanepid.


Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Mikołaj Bogdanowicz, wskazuje, że największym zagrożeniem w czasie wakacji jest alkohol nad wodą.– Przed nami czas wakacji, na który wszyscy czekali. Nastawiamy się oczywiście na wypoczynek nad wodą, nad wszelkimi kąpieliskami i pamiętajmy, że największym przeciwnikiem i zagrożeniem jest alkohol nad wodą i na to będziemy zwracać szczególną uwagę. Apeluję do wszystkich! Utonięcia w woj. kujawsko-pomorskim są spowodowane nadużywaniem alkoholu w dużych ilościach i to powoduje bardzo często tragedie ludzi, tragedie całych rodzin. Mam nadzieję, że te wakacje będą dla wszystkich czasem radosnym, ale przede wszystkim będą czasem bezpiecznym – podkreśla Mikołaj Bogdanowicz.Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2021 r. w okresie wakacyjnym utonęło 168 osób. Co trzecia osoba straciła życie nad jeziorem.


Na stronie internetowej sk.gis.gov.pl można znaleźć listę bezpiecznych kąpielisk wraz z danymi o czystości wody i godzinami otwarcia.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 23


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj
   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł