Portal
Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2017-06-19 Portal informacyjny o zdrowiu prokreacyjnym

Ministerstwo zdrowia uruchomi portal informacyjny o zdrowiu  prokreacyjnym. Jak poinformował „Nasz Dziennik” platforma ma wystartować 13 października bieżącego roku.


Na portalu małżeństwa mają znaleźć informacje o problemach związanych zarówno z płodnością jak i bezpłodnością. Resort ma tam umieścić także listę ośrodków leczenia niepłodności w całym kraju.


W ramach portalu będzie działał też internetowy czat, gdzie rodzice będą mogli zadawać pytania ekspertom m.in. ginekologii, położnictwa, endokrynologii czy genetyki klinicznej. Znajdziemy tam też elektrofoniczny kalendarz małżeński.


To realizacja obietnic Prawa i Sprawiedliwości dotyczących pomocy osobom, które mają problemy z płodnością – oceniła poseł Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia.Dlatego, że ułatwia wszystkim osobą, które będą poszukiwały pomocy, dostęp do informacji, jak również zasięganie po wiedzę od fachowców. Nie należy szukać informacji niepewnych w internecie, jeżeli mamy możliwość kontaktu z osobami, które profesjonalnie zajmują się zdrowiem, z lekarzami, lekarzami specjalistami w tej dziedzinie, to należy z tej pomocy korzystać. Resort zdrowia konsekwentnie realizuje program, który ma na celu przede wszystkim służyć Polakom. To jest faktycznie służba pacjentowi, zależy nam, aby rodziło się jak najwięcej dzieci – akcentuje poseł Joanna Kopcińska.Ponadto na portalu znajdzie się także blog o diagnostyce poziomu przeciwciał, możliwości interakcji leków oraz dietach i stylu życia.


Portal jak zapowiada resort będzie miał też formę mobilną, a jej konstrukcja umożliwi korzystnie z niego osobom niedowidzącym. Za całą usługę budżet ma zapłacić 747 tys. zł.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł