Portal
Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2017-07-17 Ustawa wprowadzająca zmiany w programie Rodzina 500 plus czeka na podpis prezydenta

Zaproponowane przez rząd nowelizacje m.in. przepisów dotyczących świadczeń rodzinnych, Karty Dużej Rodziny oraz pomocy państwa w wychowaniu dzieci na ostatnim posiedzeniu poparł Senat.


Główne zasady programu Rodzina 500 plus pozostaną niezmienione, a korekty mają zlikwidować niepożądane zjawiska związane ze świadczeniem. Chodzi m.in. o dopasowywanie dochodu do kryterium majątkowego czy niezgodne z prawdą deklarowanie samotnego wychowywania dziecka.


Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podkreślił, że w dotychczasowej formie program Rodzina 500 plus spełnia swój cel. Dodał, że nowe przepisy nikomu nic nie zabierają.– Ustawa była podyktowana dwoma względami, aby wesprzeć materialnie rodziny i zmienić sytuację demograficzną w naszym kraju. Obydwa te cele spełniają się i to w znacznym stopniu. Jeśli chodzi o zasadnicze ramy tego programu nie zmieniamy go, w dalszym ciągu jest to wsparcie w kwocie nieopodatkowanego 500 zł do 18 roku życia na każde drugie i kolejne dziecko. Przy pierwszym dziecku kryterium dochodowe na poziomie 800 zł, a przy dziecku niepełnosprawnym 1200 zł. W tym zakresie się nic nie zmienia – zaznaczył Stanisław Szwed.Nowe przepisy są efektem przeglądu systemów wsparcia rodziny, do przeprowadzenia, którego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zobowiązała ustawa o Rodzinie 500 plus. Ustawa ma wejść w życie 1 sierpnia, poza kilkoma wyjątkami, które mają zacząć obowiązywać od 2018 i 2019 roku.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lipca 2017

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł