Portal
Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2017-08-13 Warszawa: dziś wyruszy 17. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Po raz siedemnasty wyruszy dziś spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jego uczestnicy przejadą szlakiem miejsc pamięci zbrodni komunistycznych, niemieckich oraz UPA.


Od 2001 roku w sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jego pomysłodawcą i twórcą był śp. komandor Wiktor Węgrzyn, który zainicjował wyprawę do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską.


Rajd prowadzi szlakiem zwycięstw i klęsk Polaków poprzez Kresy Rzeczypospolitej.


Motocykliści uroczyście zainaugurują dziś siedemnasty wyjazd. Ruszą w drogę spod Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie zaplanowano specjalny program poświęcony czci twórcy Rajdów Katyńskich oraz motocyklowych zlotów na Jasnej Górze. Uczestnicy rajdu pochylą głowy nad grobami zmarłych i zamordowanych obywateli polskich i złożą wieńce.  Przeżyją również wzruszające spotkania z Polakami, którzy nadal mieszkają na Kresach. Odwiedzą też sierocińce i ważne miejsca historyczne.


W tym roku motocykliści będą mieli do wyboru dwie trasy. Krótsza z nich liczy 7500 km, dłuższa ponad 10 tys. km.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 sierpnia 2017

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł