Portal
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2018-02-13 Polityka senioralna według PO

Platforma Obywatelska przedstawia założenia polityki senioralnej i mówi, że to ona jest pierwszą partią, która w ogóle stworzyła politykę senioralną w Polsce. Zdaniem posła PiS Tomasza Latosa, głośne zapowiedzi Platformy to przede wszystkim krytyka pomysłów i działań partii rządzącej, których Platformie brak.


Darmowe szczepienia przeciwko grypie, rozszerzenie opieki geriatrycznej czy zwolnienia emerytów z podatków – to tylko niektóre z założeń polityki senioralnej, które we Wrocławiu przedstawiła Platforma Obywatelska. PO chce również stworzyć ogólnopolską kartę seniora oraz biura pomocy prawnej dla ludzi starszych w każdym powiecie.– Przypominam sobie, że w czasach, kiedy Platforma rządziła, to jakoś tych pomysłów wówczas brakowało. Jeżeli się dzisiaj mówi, że brakuje oddziałów geriatrycznych, to co powiedzieć o tym, co było w przeszłości. Nic inaczej nie było, te oddziały przecież nie zostały zlikwidowane– wskazał Tomasz Latos.Konkretne wsparcie dla seniorów deklaruje rząd Zjednoczonej Prawicy. Świadczy o tym przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej program: „Polityka społeczna wobec osób starszych do 2030 r.”, który jest oparty na trzech filarach: bezpieczeństwie, uczestnictwie i solidarności.– Chcemy budować, tworzyć politykę senioralną. Robimy to i będziemy to robić dalej skutecznie, a jeżeli posłowie opozycji chcą nas w tym wspierać, to bardzo dobrze – dodał poseł PiS.Nowe pomysły Platformy Obywatelskiej to przede wszystkim krytyka pomysłów i działań partii rządzącej, których Platformie brak – ocenił.– Stąd różnego rodzaju pomysły i budowanie narracji, że rzekomo w przeszłości mieli jakieś spektakularne osiągnięcia, chociażby właśnie w polityce senioralnej – powiedział Tomasz Latos.W październiku Platforma ma zaprezentować swój program samorządowy.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 lutego 2018

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł